OKAN TUR, şirketleşme süre öncesi 1984 yılında kuruldu. 2004 yılında şirketleşme sürecine giren firma OKAN TUR Nak. İnş. Turz. Otomotiv Tic. Ve San Ltd. Şti. ünvanı ile ticari hayatına devam etti.

1984 yılından günümüze geçen süreçte farklı sektörlerde teknolojiye ayak uyduran Okantur, başta D2 belgesi ile personel servis taşımacılığı, L1 belgesi ile nakliye ve lojistik hizmetlerini başarı ile devam ettirdi. Daha sonra sırası ile Otokar servis ve yedek parça, Niggsigorta, kanatlı ve büyükbaş hayvancılık, inşaat sektörü ve gümrükleme geçici alanlarında faaliyetlerini yürüterek ticari hayata ilerledi.

Günümüzde Okantur, bünyesinde 25 aşkın personel servis aracı, 50 adet çekici ve dorse, 7 özel binek otomobil ile sektörün öncülerindendir.

Ayrıca Okantur, 2 adet toplamda 160 binlik kanatlı hayvan kümesi, 1 adet 150 adetlik büyük baş besiciliği de yapmaktadır.

Bolu Organize Sanayi Bölgesinde lojistik merkezi ve deposu, Gümrük geçici depolama (3500 m2 kapalı toplamda 15000 m2) alanı, Bolu küçük sanayi sitesi Otokar servis ve yedek parça, yine küçük sanayisi yerleşkesinde NİGG sigorta ve Egzoz emisyon muayene istasyonu, Bolu Hamzabey köyünde 2 adet kanatlı hayvan kümesi ile 1 adet büyükbaş hayvancılık çiftliği yer almaktadır.

Okantur kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak, doğruluk, dürüstlük ve ilkelerinden asla ödün vermeyerek, kurduğu sağlam ilişkiler ile günümüzde ve gelecekte bu prensiplerden vazgeçmeyerek yoluna devam etmektedir.